Вхід на сайт

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Пошук

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




П`ятниця, 29.03.2024, 15:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт вчителя історії та географії
Лисогірської ЗОШ І-ІІІступенів №1
Бєлєнцової Олени Володимирівни
Головна | Реєстрація | Вхід
«Миколаївщина - край, де варто жити!»


«Миколаївщина - край, де варто жити!»

(голос за кадром)

«Якщо перейти Борисфен, перша від моря країна - Гілея,

якщо йти нагору від неї - там живуть скіфи-хлібороби,

яких елліни, що живуть біля річки Гіпаніс,

звуть борисфенітами, а самих себе ольвіополітами...»..

Геродот

Мета: поглиблювати інтерес до історії рідного краю, знайомити з географічним та економічним положенням. Розвивати цікавість до рідного краю, рідного міста.

Дати відчути приналежність до української нації. Виховувати любов до рідного краю , до своєї держави, бажання більше знати про неї.

Обладнання: прапор та герб України, карта Миколаївщини, вишиті рушники, презентації.

 

Пісня « Мій рідний край» у вик. Дученко Р.+ танець

Сімаченко Д.

Доленько світла, моя Миколаївщино,

Край чебрецю й барвінкових пісень

Сонцем налиті жита і калина,

Радість дарують, звеличують день.

Сонцем вбираю красу до краплини,

Мову - перлину і спів солов'я,

Гомін полів і дніпровського плину

Сивих століть призабуті слова.

В небі високім ключі журавлині.

З тобою розлука, і смуток, і біль.

Ти , наче ненька, у світі єдина,

Чолом я низенько вклоняюсь тобі.

Мій край чудовий - Миколаївщина!

Тут народились ти і я,

Тут над ставком верба й калина,

Чарівна пісня солов'я.

Все найдорожче в цілім світі,

Бо тут почався наш політ.

Цвітуть волошки сині в житі,

Звідсіль веде дорога в світ.

Усе найкраще і єдине,

І радощі всі, і жалі...

Мій рідний краю, Миколаївщино,

Найкраще місце на Землі!

 

На сцену виходять ведучі.

Кагал Ю.

      Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, мальовничій землі – нашій славній Миколаївщині. Тут жили наші предки, живуть батьки, живемо і ми.

Вольних А.

Миколаївщина – рідний наш край. Край близький і дорогий кожному, хто хоч раз побачив безмежне привілля степу, вдихнув чистого п’янкого повітря на луках, почув сюрчання коника в лагідному надвечір’ї.

Кагал Ю.

Сьогодні, наша лінійка присвячена Миколаївщині, що народила нас, дала нам щастя пізнавати казковий світ, чути чарівні звуки землі, бачити неповторну і дивну красу, дивуватись надзвичайними пейзажами довкілля. А найголовніше те, що наша рідна Миколаївщина, найдорожча для нас у цілому світі. І недарма  наша лінійка присвячена 80-ій річниці утворення Миколаївської області: «Миколаївщина - край, де варто жити!» (разом)

(фоновий показ відео 1)

Романюк К.

З моїх грудей любов у простір

рветься —

На вільній, рідній я землі стою

Тепло долонь і розуму, і серця

Я Миколаївщині милій віддаю!

Ткаченко П.

Люблю степи, річки, озера сині,

Ліси й струмочки, небо голубе!

Освідчуюсь тобі в своїй любові нині.

Ну, як, скажи, нам не любить тебе!

Дученко Р.

Живемо в мирі, в злагоді, в любові,

В щоденній праці йдемо до мети.

Ми захищати всі тебе готові

І захищати нас готова ти!

Бадиленко С.

З якого джерела любов оця береться?

Я від землі свою наснагу п'ю.

Тепло своїх долонь і розуму, і серця

Я Миколаївщині милій віддаю!

 

Бермас К.

      Любов до рідного краю — це найвище патріотичне почуття. І в кожного з нас воно є. Цього ніхто не може заперечити. Любов живе у кожному серці. Як любимо ми свою рідну матір, так любимо і свою землю, свою Україну, де народились, де живемо, ходимо до школи, пізнаємо світ. От сьогодні ми поговоримо про те, в чому ж виражається наша любов до Миколаївщини, що може зробити кожен з нас, щоб засвідчити цю палку і віддану любов.  

От з цього і почнемо.

Бець Р.

      На півдні України, в басейні нижньої течії річки Південного Бугу на площі 24,6 тисячі квадратних кілометрів ( що становить 4,1 % всієї території України) розташована Миколаївська область.

Бермас К.

Миколаївська область утворена 22 вересня 1937 року. Розташована на півдні України в межах Причорноморської низовини в басейні ріки Південний Буг. Вона межує з такими областями України: на півночі -Кіровоградською, на сході і північному сході - з Дніпропетровською, на південному сході - з Херсонською, на заході і південному заході - з Одеською.

Бець Р.

З півдня омивається водами Чорного моря.

Більша частина області розміщена в межах Причорноморської низовини, тільки крайня північна частина в межах Подільської і Придніпровської височин. Максимальна протяжність Миколаївської області з півночі на південь складає 194 км, із заходу на схід 204 км.

(карта Миколаївської області)

Михайлова А.

      В складі області 19 адміністративних районів. На її території розташовані 5 міст обласного підпорядкування (м. Миколаїв, Первомайськ, Вознесенськ, Очаків, Южноукраїнськ), 4 - районного підпорядкування (Баштанка, Нова Одеса, Новий Буг, Снігурівка), 17 селищ міського типу і 916 сільських населених пунктів.

Градкова А.

За кількістю населення область посідає 18 місце (1286,8 тис. осіб, 2,6% населення України). Населення Миколаївської області налічує 1219,6 тис. жителів, із них частка міського населення становить 66,3%, а сільського - 33,7%. У Миколаївській області проживають представники понад 100 національностей і народностей. Корінний етнос - українці, частка яких складає 81,9 населення області.

Кагал Ю.

Найбільш чисельними є представники 12 національних меншин: росіяни, молдовани, білоруси, болгари, євреї, вірмени, поляки, німці, татари, цигани, азербайджанці, корейці та інші національності.

Волошина К.

Земля моя, мій милий рідний краю,

Тебе я в щасті й горі пізнаю.

Твою красу всім серденьком вбираю

І хочу знать історію твою.

Романюк К.

      Найдавніша історія нашого краю сягає в глибину віків. Перші відомості про поселення людей на території області відносяться до кам'яного віку

(десь понад 15 тис. років тому).

Кагал А.

      З початку першого тисячоліття до нашої ери на берегах Чорного моря селилися племена землеробської трипільської культури, кіммерійці, скіфи, сармати, греки. Залишки цих поселень та пам'ятки культур збереглися до наших часів. Найвідомішою з них є Ольвія - колишнє античне місто-держава, засноване ще в 6 столітті до нашої ери.

Романюк К.

      Ольвія була заснована давніми греками на правому березі Бузького лиману, поблизу сучасного села Парутиного і проіснувала майже тисячу років.

 

Відео (Щасливе місто Ольвія - Археологічний заповідник | Україна вражає)

Кагал А.

      Стає зрозумілим, що наш край розмаїтий безмежними степовими просторами, роботящими талановитими людьми, дивовижною природою.

Романюк К.

Всі знають про сім чудес світу, але можливо не всі знають про чудеса, створені природою Миколаївщини. Серед них є і Каньйон Диявола - Унікальний скельний коридор.

 

Відео (Каньйон Диявола - Унікальний скельний коридор)

Кагал А.

Невід’ємною частиною Миколаївщини є Мигійські пороги.

Відео( Мигійські пороги)

 

Патлах Я.

     Протягом перших століть нашої ери ці місця поступово заселяли слов'янські племена, а з кінця 10 століття територія нинішньої Миколаївщини увійшла до складу Київської Русі. Наш край приваблював багатьох чужоземців - орди печенігів, половців, монголо-татар, а також литовці, кримські татари, турки час від часу спустошували ці землі. І саме тут, на південному рубежі, у Дикому полі, ставали на захист рідної землі запорізькі козаки. Свого сучасного вигляду і розмірів область набула наприкінці

1959 року.

Головата Д.

       Кожна територіальна одиниця нашої держави має свою символіку :

Герб та Прапор, які є атрибутом ознак влади місцевої громади.

Патлах Я.

      Герб Миколаївської області - геральдичний щит, розділений хвилястою лінією на синю і срібну частини. На синьому полі - золота архієрейська митра, накладена поверх схрещених золотих посохів. У срібній хвилястій частині - амфора натурального кольору. Щит вписується в декоративний картуш сталевого кольору, увінчаний вінцем з п 'яти золотих колосків. На картуші знизу розташовано якір, з двох боків -зелена виноградна лоза з гроном.

Головата Д.

Митра і посохи походять з герба міста Миколаєва й уособлюють покровителя регіону святого Миколу-Чудотворця. Амфора символізує античні міста-держави Північного Причорномор 'я.

Сімаченко Д.

      Прапор Миколаївської області - це прямокутне полотнище, яке складається з трьох горизонтальних смуг: білої, жовтої та синьої. Нижня смуга хвиляста. У центрі - зображення золотої архієрейської митри на схрещених золотих посохах.    Вольних А.

Прапор є символом духовної височини, спрямованості до моральних ідеалів, стабільності і мирного співіснування, символом пшеничних полів, багатств області, її морських та річкових просторів, символом духовного покровителя краю - Святого Миколая Чудотворця.

Сімаченко Д.

      Миколаївщина — це регіон, який славиться працелюбними людьми, родючими землями та природними ресурсами, сучасними промисловими та сільськогосподарськими підприємствами, значними можливостями для плідної співпраці з регіонами України та країнами зарубіжжя. До цього слід додати вигідне географічне положення краю, достатній рівень розвитку економіки й потужний транспортний комплекс, що разом створює унікальні умови для активної участі в державному та міжнародному розподілі праці, а також посилання для швидкого обороту вкладеного в економіку капіталу.  

Вольних А.

 Наш регіон відомий у світі завдяки не тільки суднобудуванню, але й кольоровій металургії та енергетиці, сучасному енергетичному та електротехнічному машинобудуванню, потужними легкій та харчовій промисловості, розвиненим сільським господарством. За показниками соціально-економічного розвитку наша область займає одне із провідних місць серед регіонів України.

(гімн Миколаївської області)

Махманазаров В.

         Невід’ємною частиною Миколаївщини є наш рідний Первомайський район. Наша мала Батьківщина.

Дульдієр Д.

Первомайщина. Обрамлені розкішними лісосмугами неозорі лани золотавої пшениці. Неквапливі тихоплинні ріки і джерела кришталевої води. Крутобокі долини і балки, уквітчані духмяними шавліями, волошками та іншим барвистим різнобарв’ям. Чепурні села у садках.

Михайлова А.

Моя Первомайщина – мій рідний край.

Є щось святе в словах оцих.

Для мене – це матусі пісня ніжна,

І рідний сад, від квіту білосніжний,

І той калиновий у тихім лузі гай.

Для мене – це твої стежки й мої,

В містах і селах стоптані любовно,

Й пісень людські прозорі ручаї,

Усе, що серцю рідне невимовно.

Дульдієр Д.

      Наша рідна земля - це батьківський поріг, рідна школа, місце, в якому ви народились та зростаєте, це наша мила серцю Лиса Гора.

Шкрябітько Л.

А іще Лиса Гора - це наша сім я,

Дружна, велика батьківська рідня,

У якій лине завжди і радість, і сміх,

А якщо у нас горе - то спільне для всіх.

Дульдієр Д.

В кожному краю своя чарівна і неповторна пісня. У нас, Лисогірців, вона особлива. І для кожного з нас найрідніша, наймиліша, бо ми діти свого краю.

Шкрябітько Л.

         Хочеться, щоб наша рідна пісня, легка, як сон, примарна, ніби щастя, сонячна, неначе мрія, зігріла ваші серця, захопила, оповила веселковими барвами, що ними мріють весни, плаче осінь, марять зими і кличе літо.

Пісня «Смерека…»

Кагал Ю.

 Кожен новий день додає нових сторінок у літопис Миколаївщини. Молодіє, будується степовий край.

…Південне сонце рум’янить смагляві щоки степнячок, виблискує у косах і кучерях, у чорних дівочих очах. Миколаївщина усміхається сонцю, усміхається кожному новому дню.

Вольних А.  

Ось і закінчується наше свято, але не закінчується зустріч з славними традиціями рідного краю. Вона залишається з вами, дорогі друзі! Любіть свій рідний край, його чарівну мову та дзвінкоголосу пісню, зберігайте і поповнюйте творчу спадщину рідного краю.

Пісня «А у нас сьогодні свято»

 

 


Copyright MyCorp © 2024